Péče o pokožku nohou

Péče o pokožku nohouPéče o pokožku nohou – krásné nohy jsou bezpochyby ozdobou každého člověka. Za celý svůj život nohy nachodí cca 185.000 kilometrů a přitom se samozřejmě hodně namáhají. Během dne trávíme hodně času na nohou – stojíme, chodíme, někdy běháme. Proto péče o pokožku nohou vyžaduje pravidelnou péči jako třeba obličej, krk, tělo a ruce. Pokud jste někdy dopřáli svým nohám masáž, pedikúru a pravidelnou péči, určitě jste zjistili,  že se vám zlepšuje nálada, chůze je lehčí a únava nastupuje později než obvykle. z péče o pokožku nohou by se měla udělat povinná procedura, stejně jako je tomu u každodenní sprchy nebo čištění zubů. Nejdůležitější je, abychom o nohy pečovali podle určitých pravidel.

Podle statistiky trpí okolo 18% obyvatel planety plísňovým onemocněním chodidel. Všechna plísňová onemocnění začínají obvykle téměř neznatelným olupováním v záhybech mezi prsty a na chodidlech. Bohužel to zůstává často bez povšimnutí, příznaky jsou připisovány únavě, nepohodlné obuvi… Přitom právě v této fázi je péče o pokožku nohou nejdůležitější a chodidla se dají nejlépe léčit. A ještě lepší než léčba je prostě tomuto onemocnění předejít. Stačí používat profi laktické kosmetické přípravky TianDe.

Když zdůrazňujeme, jak je péče o pokožku nohou prospěšná, nesmíme opomenout ani fakt, že právě zde se nachází ohromné množství bioaktivních bodů spojených s nejrůznějšími orgány a částmi těla. Masáží chodidel nohou nebo speciálními koupelí s bioaktivními komponenty budeme účinně působit na stav těchto orgánů a také se zklidní a zlepší náš celkový zdravotní stav.

 

Péče o pokožku nohou

Pravidla péče o pokožku nohou

 1. Pravidelně, vždy před spaním, si dělejte koupele nohou.
 2. Každý den při večerní péči používejte krém na nohy (Hřejivý krém na nohy, Krém na nohy s hadím tukem), který zajistí výživu, hydrataci, změkčení,
  rychlou regeneraci a zahojení poškozené kůže, nohy osvěží a poskytne protiplísňový a deodorační účinek.
 3. Jednou týdně provádějte proceduru exfoliace pokožky chodidel a kolen s pomocí univerzálního peelingu TianDe. Odstraníte tak zrohovatělou kůži, uvolníte póry od nahromaděných nečistot, aktivizujete činnost buněk, hydratujete a zvláčníte pokožku nohou.
 4. Jednou týdně proveďte ošetřující zábal tělovou solí (největší účinek má použití tělové soli po peelingu). Sůl naneste na pokožku nohou, masírujte 2-3 minuty, zabalte do fólie a oblečte si ponožky. Po 15 minutách smyjte zbytky soli vodou.
 5. Denně používejte krém na nohy (Hřejivý krém na nohy, Krém na nohy s hadím tukem). Po jeho nanesení provádějte automasáž krouživými pohyby po dobu 5-10 minut.
 6. Jednou týdně provádějte intenzivní proceduru podporující výživu a obnovu pokožky nohou. Naneste krém na čistou kůži a oblečte si bavlněné ponožky na 20-30 minut (Regenerační krém na chodidla s hadím tukem).
 7. Jednou až dvakrát měsíčně používejte speciální přípravky na nohy, zamezující vzniku kožních
  infekcí, plísní, zápachu a pocení (Preventivní krém s hadím tukem).

Celkové hodnocení


 

PEDIKÚRA A SPRÁVNÁ PÉČE O NOHY

Péče o nohy je důležitá, ať je léto nebo zima, jelikož jakékoli zanedbání se projevuje nechtěnými otlaky, puchýři, suchou a zrohovatělou kůží, bolestivými prasklinami a problémy s nehty. Řešením je odborná péče nazvaná PEDIKÚRA. Díky této péči lze ošetřit i takové nepříjemné potíže jako: zarůstající nehty, mykózu, mozoly, puchýře, kuří oka. Využívají se při ní výživné masky a zábaly, provádí se masáže chodidel… více»