Masáž a masážní linie

Masáž a masážní linieMasáž a masážní linie – masáž obličeje je nezbytnou součástí péče o pleť. Masáž přispívá ke zlepšení krevního oběhu, normalizaci látkové výměny, usnadňuje vylučování odpadních látek, zlepšuje buněčné dýchání, zpevňuje tkáň a svaly a déle udržuje pokožku hladkou, mladou a elastickou. Masáž (automasáž) lze provádět každý den při večerní péči o obličej po nanesení vyživujícího krému nebo kosmetického oleje. Během masáže se výrazně zlepšuje vstřebatelnost, tedy i účinek přípravků nanesených na pokožku obličeje. K masáži lze použít kterýkoliv vyživující krém TianDe.

Technika masáže obličeje
Po dobu 5 minut masírujte jemnými poklepávajícími a hladivými pohyby po masážních liniích. Masážní linie jsou linie, kde se svaly při masírování nejméně rozpínají. Všechny kosmetické přípravky TianDe se nanášejí podél těchto masážních linií.

Masáž a masážní linie

1. První masážní linie vede od středu brady nahoru k ušnímu lalůčku.
2. Druhá masážní linie vede od ústních koutků k ušnímu hrbolku (vystupující část uprostřed ucha).
3. Třetí masážní linie vede od kořene nosu po kraji oční jamky a lícní kosti k horní části ucha.
4. Čtvrtá masážní linie – oblast čela – od obočí a kořene nosu nahoru a do stran k linii růstu vlasů.
5. Okolo očí – po vrchním víčku od nosu ke spánku, od spánku po dolním víčku k nosu.
6. Od kořene nosu po hřbetu nosu k jeho špičce a od hřbetu nosu dolů k jeho boční straně.
7. Od středu brady po kraji spodní čelisti až k ušnímu lalůčku, dále dolů po boční straně krku ke klíční
kosti a pak po přední straně krku zezdola nahoru, hladícími pohyby ke středu brady.

Masáž obličeje vám pomůže poradit si se specifickými problémy: vyhladit vrásky a zabránit vzniku nových vrásek a odstranit otoky okolo očí. Vyhlazení vrásky ve střední části čela: špičky ukazováčku, prostředníčku a prsteníčku

Masáž a masážní linie

Přiložte doprostřed čela mezi obočím a vyhlazujte pokožku nad obočím směrem ke spánkům střídavě levou a pravou rukou – opakujte 5 x.

Při náchylnosti k otokům a vráskách okolo očí: zavřete oči a prostředníčky obou rukou naneste pár kapek krému na oční víčka a jemnými poklepy postupujte pod obočím. Nejprve podél horních víček od nosu ke spánku, pak poklepejte na „vějířky“ okolo vnějších očních koutků. Pak otevřete oči a postupujte podél dolních víček od vnějších očních koutků k nosu. Zopakujte tento postup 3-4 x dokola.

Proti vráskám okolo úst: uvolněte obličej a pootevřete ústa. Jemnými poklepy bříšky ukazováčku, prostředníčku a prsteníčku promasírujte kruhový ústní sval po směru hodinových ručiček 5-6 x.

Prevence dvojí brady: zpříma se posaďte, předkloňte mírně trup a hlavu zakloňte mírně dozadu. Předsuňte dolní ret na horní ret. Ukazováček a prostředníček jedné ruky přitiskněte na bradu, prsteníček a malíček pod bradu. Postupně – nejprve prsty levou a pak pravou rukou (každou pětkrát) provádějte hladivé pohyby směrem k ušnímu lalůčku.

Při sklonu k tvorbě vrásek na krku: zakloňte hlavu dozadu vpravo. Levou ruku s palcem v zevní pozici přiložte na pravé ňadro a vyhlazujte kůži nahoru po krku směrem k bradě. Pak hlavu zakloňte dozadu vlevo a provádějte totéž pravou rukou. Přitom se vyhýbejte štítné žláze, protože je velmi citlivá na tlak.

Proti vráskám na čele: čtyřmi prsty levé ruky si přidržte pokožku na levém spánku. Pravou rukou pomalu a jemně hlaďte čelo od levého spánku k pravému. Pak si ruce zase vyměňte. Každou stranu masírujte 10 x.

Proti vráskám na pokožce nosu: prostředníček a prsteníček přiložte mezi obočí a střídavě levou a pravou rukou postupujte od hřbetu nosu ke špičce nosu. Poté přiložte prsty na vnitřní koutky očí a rychlými hladivými pohyby masírujte pokožku směrem ke koutkům úst (5-8 x). Ke zmenšení nosoretních vrásek masírujte vrásky poklepem nehtů. Opakujte několikrát.

Kontraindikace provádění masáže
1. Zánětlivá onemocnění kůže.
2. Nadměrný růst ochlupení v obličeji (hypertrichóza).
3. Rozšířené žilky v obličeji (kuperóza).
4. Choroby krve a nemoci nervového systému.
5. Hypertonie, onemocnění srdečně cévního systému.

K masáži obličeje, krku i brady lze taktéž použít speciální masážní váleček TianDe Mezoroller. To je nejúčinnější způsob, jak můžete sami dosáhnout efektu srovnatelného s invazivními mezoterapeutickými
postupy.

Masáž a masážní linie

Masáž a masážní linieTechnika masáže mezorollerem
1. Jemně přejíždějte mezorollerem
po pokožce, a to 10 krát svisle a
10 krát vodorovně.
2. Přejíždějte masážním válečkem
příčně v obou směrech se stejnou intenzitou.

Mezoroller

 

Celkové hodnocení

Článek: Masáž a masážní linie